Obserwuj nas:
\
Dyktando o Pióro Burmistrza Wschowy 2026!

Dyktando o Pióro Burmistrza Wschowy 2026!

Czwarta edycja Dyktanda o Pióro Burmistrza już za nami!
14 czerwca 2026 roku tradycji stało się zadość – Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy we Wschowie odwiedziło ponad dwudziestu śmiałków, którzy odważyli się stanąć do rywalizacji na trudne słowa. Jak w poprzednich odsłonach, uczestnicy zostali przydzieleni do dwóch grup wiekowych. Uczniowie szkół podstawowych stawili czoła niełatwej ortografii, natomiast młodzież ze szkół ponadpodstawowych i dorośli mieli za zadanie zadbać również o interpunkcję.
Po kilkudziesięciuminutowych zmaganiach komisja wskazała tych najlepszych:
– w grupie dzieci:
I miejsce – Urszula Markiewicz,
II miejsce ex aequo – Krzysztof Barełkowski i Hubert Głowala,
III miejsce – Zofia Kania,
– w grupie młodzieży i dorosłych:
I miejsce – Maja Żarczyńska,
II miejsce – Dominik Fedyczkowski,
III miejsce – Natalia Kania.
Nagrody wszystkim uczestnikom wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Konrad Antkowiak. Zdobywcy pierwszych miejsc otrzymali Pióra Burmistrza, natomiast pozostali drobne upominki.
Laureatom serdecznie gratulujemy! Dziękujemy każdemu, kto postanowił sprawdzić swoją wiedzę i sprawność językową. To było wyjątkowe wyzwanie i świetna zabawa. Już teraz zapraszamy do kolejnej edycji!